Seriál 0.3- Simpsonovi

13. října 2009 v 16:57 | Lady Đ@ł€| |  ~ ALL

Co všechno už Simpsonovi dokázali

V roce 1997 překonali předchozí rekord seriálu "Flinstoneovi" ze 60. let o nejdelší animovaný seriál vysílaný v televizi v hlavním vysílacím čase. V roce 2005 se pak stali nejdéle běžícím seriálem vůbec. Postava Barta se v roce 2005 umístila na prvním místě v žebříčku časopisu TV Guide "Deset největších filmových spratků". Homerův výkřik "D´oh!" byl zařazen jako plnohodnotné slovo do Oxfordského slovníku. Dabér Dan Castellaneta ho převzal od Laurela a Hardyho a jejich "Dooooh..."
(click CČ)Hvězdní hosté
Seriál drží rekord v počtu hostujících celebrit. Objevili se v něm tři ze čtyř legendárních Beatles. Susan Sarandon a Alec Baldwin v seriálu namluvili jednak sami sebe, a pak také jiné postavy. Elizabeth Taylor se objevila v Simpsonových celkem dvakrát, pronesla však pouhých osm slov. Řada celebrit se toužila do seriálu dostat za každou cenu a často souhlasili s tím, že budou jejich postavy portrétované ne zrovna v dobrém světle.
Parodie na všechno

Simpsonovi jako společenská sonda

Simpsonovi nejsou "jen tak nějakým" seriálem. Tvůrci se do něj snaží promítnout obraz současné společnosti. Námětem pro děje epizod bývají proto společenské problémy a fenomény, např. církev, činy vládních představitelů, konzumní styl života, globální oteplování, morální zkaženost lidí, postoje společnosti k různým skupinám obyvatel jako jsou staří lidé, příslušníci určitých ras a národů, homosexuálové...
Téma homosexuality bylo v seriálu řešeno již několikrát. Mezi homosexuály patří například pravá ruka pana Burnse Waylon Smithers. Lesbické sklony v sobě objevila i sestra Marge Simpsonové Selma. Jistou náklonnosti k sobě trpí Homerovi spolupracovníci z elektrárny Lenny a Carl. Homer Simpson je postižen homofóbií, ale přesto nějaký čas žil v jednom bytě s mileneckým párem gayů.

Parodie na všechno

Simpsonovi si mohou dovolit dělat si legraci ze všeho a ze všech. Třeba i z amerických exprezidentů Billa Clintona, George Bushe staršího či Jimmyho Cartera. Vtípkům nebyla ušetřena ani televizní stanice FOX, která seriál vysílá, a dokonce ani její majitel Rupert Murdoch, mediální magnát a jeden z nejvlivnějších mužů světa.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.